Ako sa darilo v úvode sezóny našim mládežníckym výberom?

Mládežnícke hokejové súťaže na Slovensku za sebou prvé týždne sezóny 2022/23. Ako si na úvod viedli výbery HK ŠKP Poprad?

Juniori (tréner Juraj Halaj)

Najstaršia veková kategória odštartovala sezónu fantasticky. Juniori sa totiž po ôsmich kolách usadili na čele tabuľky s rovnakým počtom bodov (19) ako druhá Dukla Trenčín (mladí Vojaci majú ale o zápas viac). Nádejní Kamzíci ešte neokúsili chuť porážky v riadnom hracom čase. S bilanciou 4 výhry po 60-tich minútach, 3 výhry po predĺžení a jedna prehra po 65 minútach môžu byť tréneri spokojní. Výsledky sa odzrkadlili aj na pozitívnom skóre 30:15. V juniorskej najvyššej súťaži pôsobí dvanástka tímov, ktorú dopĺňa JOJ ŠPORT Slovensko 18 pôsobiace taktiež v našom meste. Najproduktívnejším hráčom Popradu je zatiaľ Štefan Dlugoš s bilanciou 8 zápasov a 12 bodov (4+8), čo mu zatiaľ stačí na 3. miesto v tabuľke bodovania celej súťaže.

Dorast (tréner Pavel Paukovček)

Dorastencom patrí po ôsmich kolách šiesta priečka. Mladí Kamzíci doteraz zaznamenali 5 výhier v riadnom hracom čase a tri prehry s bilanciou 32:15. Na lídra z Nitry však strácajú len 5 bodov, čo hovorí o veľkej vyrovnanosti tohto ročníka. V súťaži pôsobí až 16 tímov, bez bodu je zatiaľ Púchov. Najproduktívnejším hráčom Popradu je zatiaľ Denis Babič s bilanciou 8 zápasov a 10 bodov (4+6), čo mu zatiaľ stačí na 9- miesto v tabuľke bodovania celej súťaže. Doposiaľ neohrozeným lídrom v produktivite dorasteneckej extraligy je hráč Liptovského Mikuláša a brat tohtoročnej draftovej dvojky Adam Nemec (ročník narodenia 2007) s fantastickou bilanciou 8 zápasov a 23 bodov (12+11)

Liga starších žiakov (tréneri Peter Klouda, Ondrej Homa)

V kategórii AA sme odohrali len 3 zápasy bez bodovej straty a so skóre 25:4. V skupine Východ pôsobí 5 mužstiev. Najproduktívnejším hráčom Popradu aj celej skupiny je Roman Olekšák s bilanciou 3 zápasy a 9 bodov (5+4). V tabuľke produktivity okupujú naši hráči prvých 5 pozícií. V kategórii A je Poprad taktiež lídrom, na čo mu stačilo odohrať o jeden zápas menej ako druhému Prešovu. Ani tu sme nestratili ani bod a disponujeme pozitívnym skóre 30:9. V regióne Východ, skupina Západ figuruje 7 tímov. Najproduktívnejším Popradčanom je Leo Štrbík s bilanciou 2 zápasy a 12 bodov (7+5), čo mu zatiaľ stačí na 2. miesto bodovania tejto skupiny.

Ostatné vekové kategórie nemajú vytvorené v rámci svojich súťaží tabuľky poradia. Zhrňme si preto aspoň ich výsledky.

Liga mladších žiakov (tréneri Martin Beck a Jaroslav Skokan)