Popradčania s medailami na Mládežníckych majstrovstvách Slovenska

Popradskí kadeti a ôsmaci sa zúčastnili v priebehu minulého víkendu na Mládežníckych majstrovstvách Slovenska svojich kategórií.

Kadeti sa na ZŠ S. Mikitu v Ružomberku konfrontovali s trojicou Banská Bystrica, Slovan Bratislava a Nitra. Na záverečný turnaj sa totiž prebojovali štyri najlepšie celky aktuálnej sezóny. O majstrovi tejto kategórie sa rozhodlo už počas druhého hracieho dňa v súboji HC Slovan Bratislava a mladých Kamzíkov. Bohužiaľ, súperom z hlavného mesta naši chlapci podľahli.

Pred posledným vystúpením nám však stačila k zisku strieborných medailí proti Banskej Bystrici aj remíza. Napĺňať strieborný scenár začali kamzíci v 29. minúte, keď Rezničák prekonal Klimenta a otvoril skóre stretnutia. Ešte do prestávky však vyrovnali Sedliačik a do tretej tretiny sa tak šlo za nerozhodnutého stavu. Významný krok k zisku strieborných medailí spravil Poprad v tretej tretine, keď dvomi gólmi Duľu sa odpútal od Banskej Bystrice na dva góly. Tá však kontrovala krátko po treťom inkasovanom góle, keď obrana Popradu dala luxusne veľa priestoru Jonásovi, ktorý chladnokrvne zakončil. Banská Bystrica si v závere skúšala vytvoriť tlak aj odvolaním brankára, no výborne chytajúci Majerčík všetky pokusy Banskobystričanov zlikvidoval.

HK ŠKP Poprad – MMHK Nitra 5:3 (0:2, 4:0, 1:1)

Góly: 32. Straka (Knapík), 34. Babič (Kušmirek, Palčo), 37. Straka, 39. Knapík (Straka), 60. Duľa – 2. Koiš (Štefanka), 18. Štefanka (Kováč), 48. Chrenko (Znamenák)
Vylúčenia (2 min.): 1:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 35:40 (13:13, 13:16, 9:11). Rozhodovali: Krist – Tichý, Tvrdoň

HC Slovan Bratislava – HK ŠKP Poprad 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Góly: 7. Mikulec (Bohoš, Hurtaj), 45. Tomaškovič (Mikulec), 47. Mikulec (Tomaškovič), 60. Slovák (Antal).
Vylúčenia (2 min.): 2:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 38:32 (13:7, 12:10, 13:15). Rozhodovali: Valach – Hajnik, Ševčík.

HK ŠKP Poprad – Barani Banská Bystrica 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 29. Rezničák (Krempaský), 46. Duľa (Krempaský, Rezničák), 52. Duľa (Krempaský) – 38. Sedliačik (Oboril), 53. Jonás.
Vylúčenia (2 min.): 2:2, navyše Horváth (Poprad) a Michal Plančár (Banská Bystrica) obaja 5 min. + DKZ za pästný súboj presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 38:35 (15:6, 10:13, 13:16). Rozhodovali: Žák – Danko, Hanko.

Konečné poradie Mládežníckych majstrovstiev Slovenska 2022, turnaja kadetov:

1. Slovan (4 body), 2. Poprad (4 b), 3. Nitra (3 b), 4. Banská Bystrica (1 b).

Individuálne ocenenia:
Najlepší brankár - Brian MAJERČÍK (HK ŠKP Poprad)
Najlepší obranca - Martin ČUNDERLÍK (Barani Banská Bystrica)
Najlepší útočník - Tomáš CHRENKO (MMHK Nitra)
Najužitočnejší hráč - Jakub MIKULEC (HC Slovan Bratislava)

Prvé stretnutie tretieho hracieho dňa Mládežníckych majstrovstiev Slovenska v Ružomberku priniesol priamy súboj o prvé miesto v Lige starších žiakov. Trenčanom k potvrdeniu titulu stačil zisk bodu, kým ich súper z Popradu pre definitívu potreboval víťazstvo aspoň o dva góly. Majstrovský scenár začali už v bláznivej prvej tretine napĺňať Trenčania, ktorí svojmu súperovi nasúkali za úvodných 14 minút zápasu rovný poltucet, hoci opomenúť nemožno ani dva presné zásahy Popradu. Od druhej tretiny obe družstvá skonsolidovali svoju defenzívu, čo sa následne premietlo aj v skóre. Napriek tomu do konca zápasu sa už presadili len Trenčania. Najskôr v druhej tretine zvýšil Jakubec a po ňom Ďurčo a na konečných 9:2 uzavrel skóre v 51. minúte Kazda.

HK ŠKP Poprad – HC Slovan Bratislava bieli 4:5 (0:0, 3:2, 1:3)

Góly: 26. Šimko (Horváth), 31. Šimko (Krempaský), 34. Krempaský (Pavličko), 47. Kostík (Olekšák) – 31. Husák (Floriš), 37. Šramatý (Jašo), 42. Burov (Černák, Tručka), 47. Burov (Požgay), 49. Burov (Černák).
Vylúčenia (2 min.): 5:0, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 13:41 (5:18, 6:13, 2:10). Rozhodovali: Rojík – Staššák, Šebeň.

MsHKM Žilina – HK ŠKP Poprad 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Góly: 32. Lopušanová, 34. Urdák (Macák), 57. Macák (Urdák, Lopušanová) – 10. Kostík (Olekšák, Šromovský), 11. Valigura (Olekšák, Šromovský), 31. Šromovský, 50. Šimko (Šulej, Krempaský)
Vylúčenia (2 min.): 1:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 39:35 (15:11, 10:10, 14:14). Rozhodovali: Lesay – Makúch, Drblík.

HK ŠKP Poprad – HK Dukla Trenčín 2:9 (2:6, 0:2, 0:1)

Góly: 5. Šromovský (Kostík), 7. Šimko (Pavličko) – 3. Ďurčo (Kazda), 6. Tomík (Jánošík), 7. Pisarčík (Jakubec), 8. Šedivý (Syrný), 13. Ďurčo (Kazda), 14. Ra (Jakubec, Chudoba), 22. Jakubec (Pisarčík), 38. Ďurčo (Pisarčík), 51. Kazda (Tomík).
Vylúčenia (2 min.): 4:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 27:44 (7:19, 13:15, 7:10). Rozhodovali: Čahoj – Jakubec, Mišek.

Konečné poradie Mládežníckych majstrovstiev Slovenska 2022, turnaja starších žiakov:

1. Trenčín (6 bodov), 2. Žilina (2 b), 3. Poprad (2 b), 4. Slovan Bratislava bieli (2 b).

Najlepší brankár - Martin BEŇO (HK ŠKP Poprad)
Najlepší obranca - Adam GOLJER (HK Dukla Trenčín)