Predstavujeme vám štvrťfinálového súpera: Juniori HC Košice

Predstavujeme vám štvrťfinálového súpera: Juniori HC Košice

Hokej v Poprade ešte v tejto sezóne nekončí. Do bojov o majstrovský titul vstupujú juniori HK ŠKP Poprad. Tých vo štvrťfinále play-off čakajú rovesníci z Košíc.

Už v sobotu 18.3.2023 čaká mladých kamzíkov o 14:00 prvý duel v rámci štvrťfinále vyraďovacej časti najvyššej slovenskej juniorskej hokejovej súťaže. V ňom vyzvú hráčov HC Košice. Náš súper ukončil dlhodobú časť na 7. mieste, čím im postupový kľúč prisúdil práve druhý Poprad. Košičania v základnej časti nazbierali 75 bodov, čo je o 16 menej ako naši juniori.

V bráne sa vystriedali traja ochrancovia svätyne. Najúspešnejším bol Patrik Jurčák, ktorý ale odchytal rovnaký počet duelov ako jeho kolega Roman Kaľavský (po 20). S Jurčákom však už Košičania počítať nemôžu, keďže počas sezóny zamieril do zámoria. V útoku sa najviac darilo Alexovi Novotovi (36 zápasov, 12+31), spomenúť však musíme aj hráčov ako Lukáš Priščák (25 zápasov, 12+17) či Lukáš Vaculík (17 zápasov, 9+15), ktorý už má skúsenosti aj so seniorskou extraligou. Hlavným trénerom je v tejto sezóne Marcel Šimurda, jeho asistentom Tomáš Kochan. Jeho zverenci sa v základnej časti stretli s Popradom v štyroch dueloch, v ktorých dokázali získať 7 bodov so skóre 11:10.

Aj keď sa Košičania po základnej časti umiestnili „len“ na 7. mieste, treba sa mať na pozore. Ide totiž o úradujúceho majstra juniorov. Zlaté medaily sa nášmu súperovi podarilo získať po viacerých rokoch, naposledy sa z majstrovského titulu tejto kategórie tešili v sezónach 2010/11 a 2011/12. Vo vtedajšom kádri sa nachádzali aj takí hráči, ako napríklad Dominik Riečický, Martin Gernát, Oliver Jokeľ či Dávid Šoltés.

Tímové štatistiky HC Košice:

  • Umiestnenie: miesto
  • Skóre: 135:125
  • Percentuálna úspešnosť streľby: 9,24%
  • Percentuálna úspešnosť brankárov: 91,07%
  • Percentuálna úspešnosť v presilovkách: 14,04%
  • Percentuálna úspešnosť v oslabeniach: 82,74%
  • Úspešnosť na vhadzovaniach: 60%