Predstavujeme vám štvrťfinálového súpera: Juniori HK Dukla Trenčín

Predstavujeme vám štvrťfinálového súpera: Juniori HK Dukla Trenčín

„Hokej v Poprade ešte v tejto sezóne nekončí...“ Je to pravda! Popradskí juniori postúpili cez Košice. Čo nás čaká? V semifinále asi najviac atraktívny protivník.

HK Dukla Trenčín je nie len v tejto vekovej kategórii pojem. Pravidelne sa objavuje na najvyšších priečkach juniorskej súťaže. Prebiehajúcu sezónu však po základnej časti naši súperi zvládli o čosi horšie, na druhý Poprad stratili sedem bodov. Vo štvrťfinále vyzvali mladí „Vojaci“ Banskú Bystricu, v ktorom boli favoritmi. To sa aj potvrdilo z pohľadu výsledkov, keď Baranov „sfúkli“ 4:0 na zápasy.

Tréneri Viliam Čacho a Ivan Baranka sa v bráne môžu spoľahnúť na dvojicu Matej Vereš (28 zápasov, priemer 2,12 gólu na zápas, percentuálna úspešnosť zákrokov 92,28%) a Lukáš Fürsten (19 zápasov, 2,21, 92,56%). V obrane sa bodovo najviac darilo Šimonovi Miklovičovi (5+16). Klubové bodovanie vyhráva zatiaľ Viktor Petrík (15+22). V doterajšom priebehu sezóny, podobne ako v našej juniorke, mohli tréneri využiť aj služby hráčov, ktorí už majú určité skúsenosti so seniorským hokejom. Spomeňme napríklad Ondreja Marunu (pôsobil aj v projekte reprezentácie do 18 rokov), Ľuboša Stahoňa (47 duelov v extralige), Romana Vaňa (13 duelov v extralige) či Andreja Krajčoviča (104 extraligových duelov) .

V tejto sezóne získali mladí Trenčania v štyroch zápasoch s Popradom šesť bodov, v ktorých strelili 14 gólov a inkasovali 12. Prvý duel semifinále sa odohrá na ZŠ v Poprade v sobotu o 18:15, v nedeľu sa bude hrať o 19:00.

Tímové štatistiky HK Dukla Trenčín:

  • Umiestnenie: 3.miesto
  • Skóre: 134:97
  • Percentuálna úspešnosť streľby: 8,92%
  • Percentuálna úspešnosť brankárov: 92,76%
  • Percentuálna úspešnosť v presilovkách: 16,58%
  • Percentuálna úspešnosť v oslabeniach: 87,08%